Nagroda Patrona Szkoły G103

2006/2007 - Cezary Szadujkis

Regulamin Nagrody Patrona Szkoły Ks. Jana Twardowskiego

1. Powołanie Kapituły Nagrody

W skład Kapituły Nagrody Patrona Szkoły wchodzą:

• Dyrektor Szkoły
    • Wicedyrektor Szkoły
    • Opiekun Samorządu Szkolnego
    • Rzecznik Praw Ucznia
    • Przedstawiciel Samorządu Szkolnego – uczeń klasy 3
    • Przedstawiciel Rady Rodziców

2. Kryteria przyznawania Nagrody Patrona Szkoły

• Uczeń klasy 3
    • Ocena z zachowania w klasie 3 – wzorowa, w klasach 1 i 2 – min. Bardzo dobra
    • Wyniki w nauce: średnia ocen w klasie 3 – min. 4,75, w klasach 1 i 2 – min. 4,00
    • Aktywna praca społeczna: wolontariat, pomoc kolegom w nauce, praca w Samorządzie Szkolnym, aktywna praca w innych organizacjach młodzieżowych (fundacje, stowarzyszenia, harcerstwo)
    • Kultura osobista: kultura językowa, stosowny strój na terenie szkoły, kulturalne zachowanie w każdej sytuacji, szacunek dla osób starszych i rówieśników, szerzenie wiedzy nt. życia i twórczości ks. Jana Twardowskiego – Patrona Szkoły
    • Wartości moralne: odpowiedzialność, życzliwość wrażliwość na potrzeby innych, tolerancja
    • Atutem będą dodatkowe pozaszkolne osiągnięcia naukowe lub/i sportowe lub/i artystyczne.

3. Procedury przyznawania Nagrody Patrona Szkoły

I.   Kandydatów zgłasza:

• Samorząd Szkolny
    • Rada Pedagogiczna
    • Rada Rodziców
    • osoby spoza szkoły z organizacji, w których pracuje dany uczeń (wymagana jest dokumentacja)

II.  Termin zgłoszenia kandydatów do 31 maja danego roku szkolnego. Zgłoszenia składa się do Dyrektora Gimnazjum w formie pisemnej, uzasadniającej kandydaturę.

III. Termin wyboru nagrodzonego ucznia – dzień po radzie klasyfikacyjnej końcoworocznej.

IV. Decyzja Kapituły zapada po weryfikacji wymagań wobec kandydatów, większością głosów, w głosowaniu tajnym. Decyzja jest nieodwołalna.

V.  Uczeń nagrodzony Nagrodą Patrona Szkoły otrzymuje w dniu zakończenia roku szkolnego dyplom, statuetkę oraz nagrodę rzeczową w miarę posiadanych środków finansowych. Imię i nazwisko nagrodzonego ucznia zostanie wpisane do Kroniki Szkolnej oraz pamiątkowej gabloty dla laureatów nagrody.