Ślubowanie klas I

W dniu 13 października 2017r odbyło się:

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH XXVI LO.

Było uroczyście, nie zapomniano o życzeniach dla Dyrekcji i nauczycieli.

Obejrzeliśmy przedstawienie, bardzo dowcipne i sympatyczne.

A w klasach OTRZĘSINY, co się tam działo ...

Witamy nowych uczniów w naszych szkolnych szeregach.

Film1

Film2

53 Rajd Wawerski

12 października 2017r odbył się cykliczny 53 Rajd Wawerski: „Szlakiem tragedii i chwały Anińsko-Wawerskiej”.

Organizatorami Rajdu byli:

P. Magdalena Sitnicka – Dyrektor XXVI LO.
P.Andrzej Smoliński – Nauczyciel Historii XXVI LO.
Phm. Zofia Czerska – Instruktor Szczepu Błękitni.
Pwd. Marcin Świderski – Komendant 53 Rajdu.

„Od 53 lat nasza szkoła organizuje rajdy pamięci. Tragiczna historia Wawra, jego szczególna rola w stawianiu oporu hitlerowskiemu najeźdźcy corocznie upamiętniona jest przez przemarsz młodzieży szkolnej Wawra pod opieką nauczycieli i przewodnictwem harcerzy 147 Szczepu „Błękitnych”. W tym roku śladami pamięci przemaszerowało ponad 200 uczniów, 15 nauczycieli, 30 harcerzy. W uroczystym apelu na Cmentarzu Ofiar Wojny wzięli udział także przedstawiciele Dzielnicy Wawer, dyrektorzy szkół wawerskich i mieszkańcy.”

Phm. Zofia Czerska

Salon Maturzystów "Perspektywy"

8 września klasy maturalne uczestniczyły w Salonie Maturzystów organizowanym przez czasopismo "Perspektywy", które odbyły się na Politechnice Warszawskiej. Salon Maturzystów Perspektywy 2017 jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych. Uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez  egzaminatorów maturalnych. Wykłady dotyczyły sposobu przeprowadzaniu matur z poszczególnych przedmiotów. W przerwach przyszli maturzyści mogli porozmawiać z wykładowcami i studentami uczelni, które zorganizowały swoje stoiska podczas Salonu Maturzystów.

Ślubowanie klas pierwszych XXVI LO 2017/2018

Dnia 13 października 2017 r. odbędzie się

Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych XXVI LO

Zapraszamy na salę gimnastyczną: Uczniów Klas Pierwszych XXVI LO, Gości, drugie klasy XXVI LO, delegacje klas gimnazjalnych i Grono Pedagogiczne.

Gimnazjum:  lekcje 1- 5 odbywają się bez zmian (delegacje klas na ślubowanie - 6 lekcja)

Liceum I i II klasy:

pierwsze trzy lekcje bez zmian

4 - 5 lekcja - otrzęsiny

6 lekcja - apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Ślubowanie