53 Rajd Wawerski

Paź 13 2017

12 października 2017r odbył się cykliczny 53 Rajd Wawerski: „Szlakiem tragedii i chwały Anińsko-Wawerskiej”.

Organizatorami Rajdu byli:

P. Magdalena Sitnicka – Dyrektor XXVI LO.
P.Andrzej Smoliński – Nauczyciel Historii XXVI LO.
Phm. Zofia Czerska – Instruktor Szczepu Błękitni.
Pwd. Marcin Świderski – Komendant 53 Rajdu.

„Od 53 lat nasza szkoła organizuje rajdy pamięci. Tragiczna historia Wawra, jego szczególna rola w stawianiu oporu hitlerowskiemu najeźdźcy corocznie upamiętniona jest przez przemarsz młodzieży szkolnej Wawra pod opieką nauczycieli i przewodnictwem harcerzy 147 Szczepu „Błękitnych”. W tym roku śladami pamięci przemaszerowało ponad 200 uczniów, 15 nauczycieli, 30 harcerzy. W uroczystym apelu na Cmentarzu Ofiar Wojny wzięli udział także przedstawiciele Dzielnicy Wawer, dyrektorzy szkół wawerskich i mieszkańcy.”

Phm. Zofia Czerska


 

 

 

 

Współpracujemy z ...

Test predyspozycji językowych