Edukacja medialna

Paź 23 2017

22 września udaliśmy się na pierwsze zajęcia edukacji medialnej w Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie. Wszyscy spodziewali się raczej nudnych wykładów oraz mnóstwa teorii. W jakim byliśmy błędzie. Z początku podczas wprowadzania i zapoznawania nas z tym, z czym mieliśmy mieć do czynienia, napięta atmosfera została zażegnana dzięki przyjaznemu nastawieniu prowadzących oraz ich żartom. Szybko przekonaliśmy się, że radio za kulisami to nie sztywni ludzie, a dokładnie tacy sami, jak my - młodzi, trochę zwariowani, kreatywni. Mieliśmy też szansę spróbować samych siebie w udawanej audycji na żywo i mimo iż z początku wydawało się to łatwe; stres, który przychodził z zapaleniem lampki ON Air, był miażdżący i plątaliśmy się we własnych słowach.

Podczas drugiej wizyty w Akademii Dziennikarstwa musieliśmy przełamać wstyd podczas sondy ulicznej. Trzeba było wyzbyć się strachu związanego z rozmową i reakcją nieznanych nam przechodniom. Zadawaliśmy pytania trudnych, rzadkich polskich słów i ku naszemu zdziwieniu, znalazły się osoby, które znały prawidłowe odpowiedzi. Na następnych zajęciach będziemy montować nasze nagrane materiały. Z niecierpliwością czekamy na kolejne lekcje, ponieważ tutaj nauka sprawia nam wszystkim przyjemność.

autor: Jarosław Stegienka, uczeń 1B XXVI LO


Współpracujemy z ...

Test predyspozycji językowych